7 Festiwal Zupy

Maj 24th, 2008 by edyta

Wszystkie Panie i nie tylko zapraszamy 24 maja na krakowski Plac Nowy o 16.00. Nie zabraknie tradycyjnego już konkursu na najlepszą zupę przygotowaną przez kucharzy – amatorów, a także przez profesjonalistów – restauratorów z całego Krakowa i regionu. Najlepsze zupy zostaną nagrodzone Złotą, Srebrną i Brązową Paterą, oceniać je będzie specjalnie powołane „gastronomiczne” jury pod przewodnictwem, Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta.

Wszyscy kucharze przygotują wspólnie „placówkę” – zupę z warzyw, które w momencie Festiwalu można kupić na straganach na placu Nowym.

Poza Placem, zupy będzie można skosztować we wszystkich uliczkach Kazimierza, będą serwować je restauracje, bary i puby, które wraz z zupą przygotują także inne atrakcje kulinarno – artystyczne. Późnym wieczorem wszyscy spotkają się na ogłoszeniu wyników, które będzie pretekstem do dalszej zabawy i kulinarnych dysput.

Degustacjom i konkursom towarzyszyć będą występy artystyczne, skomponowane tak, by uczestnicy Festiwalu Zupy mogli poczuć klimat krakowskiego Kazimierza, miejsca, w którym mieszają się smaki i style. W tym roku na placu Nowym wystąpi Paulina Bisztyga oraz zespoły: Frittata, Trzy Dni Później, Beamy Light, World Trans System z Francji, Kabaret PUK, Kabaret Kuzyni oraz aktorzy Teatru KTO.


(comments are closed).