Drukarnia – Podgórze

Kwiecień 1st, 2009 by edyta

Drukarnia jest od lat dobrze znana krakowianom. Powstała jeszcze w ubiegłym tysiącleciu (a taka długowieczność w tej branży nie może być dziełem przypadku) i od tego czasu buduje swoją markę, a grono jej bywalców, ba, nawet miłośników, systematycznie się powiększa. Droga, jaką od czasu powstania klub przebył w miejskiej przestrzeni odzwierciedla, a nierzadko także wyprzedza, kierunek rozwoju samego Krakowa. Z ulicy Mikołajskiej Drukarnia przeniosła się na Plac Nowy, stając się jednym z pierwszych tam lokali – i zaraz potem zaczął się wielki boom na Kazimierz. Popularność bywa przyjemna, ale nie ma to jak nowe wyzwania – w kwietniu 2007 roku Drukarnia przeskoczyła na drugi brzeg Wisły i otworzyła podwoje tuż przy nadrzecznych bulwarach, zwiastując tym samym rychły renesans Podgórza.

Drukarnia to dwupoziomowy lokal przy zbiegu ulic Józefińskiej, Piwnej i Nadwiślańskiej.
Na parterze całodzienna kawiarnia w lokalu po istniejącej do niedawna stolarni, czynna od 10 rano do późnych godzi nocnych. Kawa, herbata, śniadania, drobne przekąski, piwa i inne alkohole.
W piwnicy klub muzyczny z koncertami przeważnie jazzowymi, ale nie tylko. Czynny na razie w weekendy, ale niebawem co najmniej 4 dni w tygodniu. W piątki i soboty można potańczyć, ale bez disco i nowoczesnych brzmień klubowych.
Na dole znajduje się sala koncertowa. Cechuje ją wysoki standard i eleganckie, choć nie narzucające się wykończenia. Największym atutem sali są jej imponujące rozmiary, dlatego niewybaczalnym grzechem byłoby nie wykorzystać jej na koncerty, które w tym wspaniałym wnętrzu i dzięki wyśmienitej akustyce z pewnością będą dla Was niezapomnianym przeżyciem.

Kraków, Nadwiślańska 1

Telefon: (012) 656 65 60

www.drukarnia-podgorze.pl

One Response

  1. meduza

    .. no byliśmy tam z paczką w piątek!
    jak dla mnie jest ekstra!

    pozdrawiam meduz@