Dzień otwarty tylko dla kobiet!

Maj 22nd, 2008 by Kobieta Krakowa

Dziewczyny na Politechniki – pod takim hasłem już za dwa dni na uczelniach technicznych w całej Polsce odbędzie się akcja promująca uczelnie techniczne wśród tegorocznych maturzystek. Zabraknie wśród nich Politechniki Krakowskiej.

Dziewczyny na specjalnie dla nich zorganizowany dzień otwarty zaprosi również Akademia Górniczo-Hutnicza – Od godz. 12 do 16 czynny będzie punkt informacyjny na temat rekrutacji, o 13 odbędzie się wykład pokazujący, że dziewczyny mają co u nas studiować, a potem maturzystki będą mogły zobaczyć laboratoria wydziału fizyki – mówi Barbara Bąk z Zespołu ds. Informacji i Promocji AGH.

Do akcji nie przystąpiła Politechnika Krakowska. – Nie narzekamy na brak pań – tłumaczy Lesław Peters, rzecznik PK. Wśród 15 tys. studentów PK 4 tys. to kobiety (26,7 proc.) Problem w tym, że podobne współczynniki mają uczelnie, które zdecydowały się na specjalną ofertę dla maturzystek. Na AGH studentki stanowią 28,7 proc. ogółu, na Politechnice Wrocławskiej – tyle samo, co na krakowskiej PK.

One Response

  1. loan

    cool nice site