Koncert na Dzień Kobiet – Serenady

Marzec 10th, 2009 by edyta

W sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego 10 marca odbędzie się koncert z okazji dnia kobiet z cyklu SPOTKANIA Z OPERĄ I NIE TYLKO…

Wystąpią:
Michał Kutnik (baryton), Jan Migała (baryton), Krystyna Kutnik (fortepian) oraz Lucjan Trojan (akordeon).

Prowadzenie Jan Migała – baryton, solista Opery Krakowskiej (partie solowe w Carmen, Pajacach, Królu Ubu, Krainie uśmiechu, Skrzypku na dachu, Wiktorii i jej huzarze). Laureat wielu nagród w konkursach wokalnych. Koncertuje z kraju i zagranicą.

W programie także występ Teatru Tańca DF

Teatr jest zespołem łączącym doświadczenie tańca współczesnego i teatru ruchu. Założony w 1990 roku z inicjatywy Marioli Kleczkowskiej i Katarzyny Skawińskiej jest projektem edukacyjnym, mającym na celu kształcenie tancerzy w zakresie techniki ruchu i świadomości ciała. Skupiona i konsekwentna praca pozwala młodym tancerzom zrozumieć dynamikę ich ciał w przestrzeni i poczuć nieocenioną wartość twórczej postawy w stosunku do własnego ciała.

DF to także miejsce doskonalenia warsztatu choreograficznego i realizacji własnych pomysłów przez członków zespołu. Choreografem spektakli teatru tańca DF jest Katarzyna Skawińska. Przeżycie, zmysłowe doświadczenie porusza, domagając się ujęcia w komunikatywną formę. Mający taką moc język Katarzyna Skawińska odnajduje u źródeł, zgłębiając tradycyjne wartości sztuki. Wysiłki twórcze autorki choreografii koncentrują się również na interpretacji tekstów i obrazów kultury, proponując pełną urody estetykę ruchu, dotyka poprzez taniec upływającego czasu i głębi milczenia. Nie eksploatuje ona obszarów sztuki krytycznej czy autotematycznej, ale reinterpretuje artystyczny kanon, wierząc w doniosłe znaczenie tańca w kulturze.

Serdecznie zapraszamy do Sali Kominkowej  Dworku Białoprądnickiego przy ul. Papierniczej 2 o godz. 18:00. Wstęp płatny 15zł od osoby.


(comments are closed).