Krakowski Festiwal 7xGospel

Październik 21st, 2010 by Kobieta Krakowa

Koncerty, jam session, warsztaty międzynarodowe, warsztaty dla małych grup wokalnych i zajęcia dla dzieci czekają na uczestników dwunastej edycji festiwalu 7xGospel. Festiwal potrwa do niedzieli 31 października. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
Do poniedziałku, 25 października odbywać się będą międzynarodowe warsztaty

poświęcone aranżowaniu przestrzeni pozamuzycznej podczas koncertów muzyki gospel. Dla zainteresowanych śpiewaniem w małych składach oraz tych, którzy pragną doskonalić swe umiejętności wokalne, odbędą się warsztaty dla małych grup wokalnych. Prowadzić je będzie Brian Fentress, amerykański instruktor muzyki gospel.

W programie festiwalu są także koncerty – 23 października (sobota) o godz. 20:30 w Kinoteatrze Uciecha (ul. Starowiślna 16) odbędzie się Koncert Uwielbienia. Poprowadzi go Mark Beswick (wstęp wolny). Następnego dnia (24 października, niedziela) w tym samym miejscu o godz. 19 odbędzie się Koncert Finałowy 12. Warsztatów Gospel w Krakowie (bilety: 25 zł). Z kolei 25 października (poniedziałek) U Louisa (Rynek Główny 13) o godz. 21 będzie można wziąć udział w Karaoke Gospel (wstęp wolny). Dwa dni później (27 października, środa) w tym samym miejscu o godz. 21 rozpocznie się koncert „Gospel po godzinach” (wstęp wolny).

Gospel zawita także do Galerii Krakowskiej tu koncerty odbywać się będą w dniach 28-31 października, w tym m.in. „Nocny Koncert”, który rozpocznie się 30 października (sobota) o godz. 22:30 (wstęp na te koncerty jest wolny). Także w Galerii Krakowskiej organizatorzy przygotowali przestrzeń dla najmłodszych, w którym będą mogli doświadczać muzyki i uczyć się jej pod okiem instruktorów z Wielkiej Brytanii i Danii.

Krakowski Festiwal 7xGospel jest kontynuacją 11-letniej imprezy, która w dużej mierze zapoczątkowała ruch związany z muzyką gospel w Polsce. To w Krakowie w 1999 roku miały miejsce pierwsze Warsztaty Gospel w Polsce. Ich sukces spowodował rozpowszechnienie idei zakładania chórów i organizowania warsztatów w całym kraju. W 2003 roku powstał Tydzień Muzyki Gospel. W 2006 roku przekształcono go w Festiwal 7xGospel. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Gospel (http://sg.gospel.com.pl). Szczegółowy program i informacje o festiwalu są dostępne na stronie internetowej www.7xgospel.com.pl.


(comments are closed).