Najlepsza w Krakowie jest kobieta!

Październik 1st, 2010 by Kobieta Krakowa

konkurs na najlepszego motorniczego w Krakowie został rozstrzygnięty. Piętnastu zaprawionych w jeździe motorniczych z zajezdni MPK Nowa Huta, MPK Podgórze i MPK Service stanęło do konkursu o tytuł najlepszego z najlepszych.

Drużynowo zwyciężyli motorniczowie z MPK Service, ostatnie miejsce zajęło MPK Podgórze. Najlepszy motorniczym została dwudziestopięcioletnia Agnieszka Błońska z MPK Service. Pani Agnieszka pokonała 11 kolegów i trzy koleżanki. W MPK Service jeździ od roku a motorniczym jest od trzech lat. Pokonała motorniczych z dwudziestoletnim stażem. – Generalnie nie uważam jednak, aby kobiety jeździły lepiej od mężczyzn – stwierdziła zwyciężczyni.

Rywalizacja motorniczych była ostra i szczególnie skomplikowana. najpierw zdawali skomplikowany test między innymi na temat bezpieczeństwa w ruchu. Potem trzeba było przejechać tramwajem ok. 150-metrowy odcinek, ale należało przejechać go w sposób szczególny. Najwięcej problemów zawodnicy mieli z najechaniem na tzw. przerywacz.

Przerywacz to miejsce na torowisku pozbawione zasilania, na którym podczas realnej jazdy po mieście nie należy się zatrzymywać, bo tramwaj będzie miał problem z ruszeniem. Podczas wczorajszych zawodów należało jednak precyzyjnie najechać na przerywacz i spowodować aby tramwaj ruszył. Nie każdemu ta sztuka udała się od razu.

Całą trasę należało przejechać z prędkością około 25 km na godzinę i w jak najkrótszym czasie. Prędkość mierzona była w połowie odcinka. Na koniec zawodnicy musieli dojechać jak najbliżej do szlabanu na mecie. Sędziowie przyznawali punkty karne za „zbicie” szlabanu i użycie przed nim hamulców szynowych.

Pani Agnieszka podjechała do szlabanu na odległość 14 cm. Na przerywacz udało się jej wjechać za drugim razem.

Serdecznie gratulujemy!

źródło: Polska Gazeta Krakowska Małgorzata Stuch


(comments are closed).