Sylwester na Rynku Głównym

Grudzień 19th, 2008 by edyta

W ten cudowny sylwestrowy wieczór na Rynku w krakowie wystąpią między innymi Kate Ryan, Kasia Kowalska, Tatiana Okupnik, Natalia Kukulska i inne piękne śpiewające kobiety.

Zabawa sylwestrowa na Rynku Głównym od wielu lat gromadzi tłumy mieszkańców oraz polskich i zagranicznych turystów. Powitanie Nowego Roku wygląda tutaj zawsze spektakularnie. Kilkadziesiąt tysięcy uczestników, feeria barw, imponujący pokaz sztucznych ogni tuż po północy. Po prostu wystrzałowa zabawa do białego rana. I oczywiście prawdziwe gwiazdy muzyki rozrywkowej.

Tym razem publiczność bawić będą przede wszystkim pełne osobistego wdzięku wokalistki. Kate Ryan (właściwie Katrien Verbeeck) określana jest mianem „królowej dance”. Ta 28-letnia Belgijka muzyką zajęła się na poważnie w 2000 roku, rozpoczynając współpracę z Philem Wildem i Andy Janssensem – producentem oraz autorem przebojów grupy 2Unlimited. Tak powstał album „Different”, z którego pochodzą dwa covery francuskiej gwiazdy Mylène Farmer „Désenchantée” i „Libertine”. To głównie dzięki tym hitom o młodziutkiej piosenkarce usłyszała cała Europa. Kate Ryan poszła za ciosem – i w jej dotychczasowym repertuarze odnajdujemy kolejne evergreeny: „The Promise You Made” zespołu Cock Robin (we francuskojęzycznej wersji „La Promesse”), „Voyage Voyage” Desirelles czy „Ella, elle l’a” France Gall. Te niezapomniane przeboje, w nowoczesnych aranżacjach, na pewno rozgrzeją publiczność.

Na scenie nie zabraknie też rodzimych artystek Tatiany Okupnik, Natalii Kukulskiej czy promującej swój nowy album Kasi Kowalskiej.

Warto dodać, że organizatorzy z Krakowskiego Biura Festiwalowego nie odkryli jeszcze wszystkich kart – wiele wskazuje na to, że podczas „Sylwestra 2008” wystąpi jeszcze jedna gwiazda światowego formatu.

W tym roku scena usytuowana będzie po wschodniej stronie placu, pomiędzy Sukiennicami a kościołem św. Wojciecha. Po stronie zachodniej, przed Wieżą Ratuszową, ustawiony zostanie telebim transmitujący na żywo wydarzenia na estradzie.

Szampan, kobiety i śpiew… Do siego roku! (Artur Jackowski)

Więcej informacji w miesięczniku Karnet (dostępny w Punktach Sieci Informacji Miejskiej, kioskach i księgarniach) oraz na stronie www.karnet.krakow.pl
Miejsce imprezy
Rynek Główny, godz. 20.00
Strona internetowa imprezy:
www.sylwester.krakow.pl
Organizator

Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Olszańska 7, 31-513 Kraków
tel: (012) 424 96 50
e-mail: poczta@biurofestiwalowe.pl
www.biurofestiwalowe.pl


(comments are closed).