W klubie Fabryka zagra TRICKY

Listopad 5th, 2010 by Kobieta Krakowa

W listopadzie w Krakowie w klubie fabryka zagra Tricky w ramach trasy promującej album “Mixed Race”.

Tricky to wokalista, kompozytor i producent, odkrywca talentów, znany szczególnie jako legendarna postać Bristol Sound oraz jeden z głównych twórców nurtu triphop. Tricky zadebiutował w formacji Wild Bunch, która przekształciła się później w Massive Attack. Wspólnie nagrali najważniejsze płyty gatunku, “Blue Lines” i “Protection”. W roku 1995 odnosi wielki sukces solowy za sprawą debiutanckiego albumu “Maxinquaye”. Obecnie ma na swoim koncie dziewięć płyt i współpracę z wielkimi postaciami przemysłu muzycznego. Z ciekawostek należy nadmienić, iż Bjork pojawiła się gościnnie na dwóch jego albumach, “Nearly Good” i “Pre-Millennium Tension” (1996). Tricky komponuje także dla niej muzykę. Razem z PJ Harvey Tricky nagrywa “Broken Homes” (”Angels With Dirty Faces”, 1998). Na “Blowback” pojawiają się gościnnie Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper. Opisywany artysta jest także odkrywcą talentu Martiny Topley-Bird i Costanzy Francavilla. W roku 2008 Tricky powraca w wielkim stylu za sprawą okrzykniętego hitem wspaniałego albumu “Knowle West Boy”, uznanego przez kregi krytyków za najlepszą płytę od czasu pierwszej debiutanckiej “Maxinquaye”. Podejmując najciekawsze wątki z dwóch ostatnich dziesięcioleci brytyjskiej muzyki, artysta opowiada współczesne i aktualne historie. Jednocześnie nie zapomina o przeszłości i wraca do korzeni, szukając inspiracji w wielkomiejskim chaosie rodzinnego miasta. W niezwykły sposób miksuje sygnały post-punka, reggae, hip hopu i czystego popu.

27 września ukaże się najświeższy album Tricky’ego “Mixed Race”, który został nagrany w domowym studiu artysty w Paryżu. Między innymi muzykami biorącymi udział w nagraniach byli Franky Riley, Terry Lynn, Bobby Gillespie (Primal Scream), Hakim Hamadouche, Blackman oraz brat Tricky’ego, Marlon Thaws. Można się spodziewać znakomitej mieszanki wpływów muzycznych z Wielkiej Brytanii, USA, Jamajki i Algierii. Tricky zapowiedział znaczacą zmianę swojego koncertowego image. Do tej pory statyczne i mroczne koncerty artysty mają się zamienić w dynamiczny i wizualnie atrakcyjny show.

Bilety w cenie 95 zł do 17.10 // 110 zł od 18.10 do 4.11 // 120 zł w dniu koncertu do kupienia w sieciach ticketpro.pl, eventim.pl, MEDIA MARKT, SATURN, EMPIK, KOLPORTER.

Serdecznie zapraszamy!


(comments are closed).