Wianki w Krakowie 21 czerwiec

Czerwiec 14th, 2008 by edyta

Bulwary Wiślane będą miejscem zaplanowanej na 21 czerwca corocznej imprezy powitania lata czyli Wianków w Krakowie.

Najkrótsza noc w roku na długo może zapaść w pamięć uczestnikom tegorocznych wianków. O zmierzchu nad Wisłą rozbłyśnie bowiem gwiazda w postaci formacji Jamiroquai! Ta brytyjska grupa, działająca na scenie od ponad 15 lat, to absolutna pierwsza liga światowej muzyki popularnej. Ich twórczość z pogranicza popu, funku i acid jazzu cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem, mającym odzwierciedlenie m.in. w liczbie sprzedanych płyt (ponad 20 mln egzemplarzy).
Publiczność zgromadzoną na bulwarach wiślanych w atmosferę nocy świętojańskiej wprowadzą polscy wykonawcy: Novika, Bisquit, Andrzej Smolik. Ten ostatni ma na swoim koncie produkcję utworów dla takich tuzów, jak Krzysztof Krawczyk, Robert Gawliński czy Ania Dąbrowska. Jego twórczości i scenicznemu wizerunkowi na pewno nie można odmówić jednego – elegancji. Kasia Nowicka, znana powszechnie jako Novika, to prawdziwa diva polskiej sceny klubowej. Jej dyskografia wypełniona jest po brzegi subtelną elektroniką. Z kolei zespół Bisquit to przede wszystkim eteryczne, jazzowe brzmienie oraz ciepły głos wokalistki Joanny Włodarskiej.

Listę wykonawców uzupełniają zespoły z nie mniej sensualnym przekazem: Mosqitoo, Loco Star i June. Zwieńczeniem organizowanej przez Krakowskie Biuro Festiwalowe imprezy będzie widowiskowy pokaz pirotechniczny. U stóp Wawelu zapowiada się magiczny wieczór.

Jedynym nie mile widzianym gościem będzie deszcz, wszystkich pozostałych serdecznie zapraszamy. Zabawa napewno będzie kwiecista! 

One Response

  1. Megi

    Moim zdaniem to tylko ognie sztuczne warte były uwagi i to pomimo spadających na głowy tlacych szczatków. Obasada artystyczna hała, hała i jeszcze raz hała….

    Megi